Cep Telefonu Ekran Değişimi

Cep telefonu ekran değişimi, bir telefonun başına gelebilecek en kötü arıza durumudur. Çünkü diğer arızalar da yine bir şekilde alternatifi olup kullanılabiliyor. Bunu bir kaç örnek vererek açıklamak istiyoruz.

İlk örneğimiz, iç kulaklık dediğimiz karşı taraftan gelen sesin gelmemesine alternatif, sesi dışarı verip konuşmaya ve telefonu kullanmaya devam edebiliriz. İkinci örnek, bu seferde karşıya giden sesin gitmemesi durumunda da yine bir alternatifi olan kulaklık takıp konuşmaya ve iletişime devam edebilirsiniz.

Başka bir örnek daha vermek istiyorum buda kameranın arızalanması durumunda diğer bir kamera ön yada arka kamerayı kullanabilirsiniz. Son olarak da  internetle alakalı durum, Wİ-Fİ arızalanırsa mobil veri, mobil veri arızalanırsa Wİ-Fİ kullanılabiliyor.

Ama maalesef ekran için böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü ikinci bir ekran yada dokunmatik yok. Ekran kırılırsa ya ekran kararır yada dokunmatiği basmaz. Bazen de ekran sağlamdır fakat dokunmatik basmaz. Bundan ötürü dokunmatik ve ekran bir bütündür ayrı düşünülemez.

Ekran Arızalandığında Neler Yapabilirsiniz?

Ekran arızalanması genelde ya darbe alarak yada ıslanarak arıza göstermektedir. Islanan telefonlar için halk içinde yaygın kurtarma seçenekleri mevcut ama bilimsel olarak açıklanmamış ve tartışmaya açıktır.

Bunların ilki ıslanan telefonu pirince batırıp bekletmek. İkincisi fön makinesine tutup kurutmaya çalışmak. Son olarak ta peteğin üzerine koyup bekletmektir.

Bu davranışlarınızın neye mal olduğunu açıklamaya çalışalım. Öncelikle pirince batırmayı ele alalım. Pirince batırmak ve petekte bekletme, zaman açısından bekletildiği için ana karta zarar verecek ve oksitlenme olacaktır. İkincisi ise föne tutmak, ısıya maruz kaldığı için lehimli bağlantılar zarar görecektir. Son olarak ta telefonu açmaya çalışarak telefona akım göndermeye çalışmak. Bu da akım göndererek kanallara zarar vermektedir. Bunu tam tersine, açık olan telefonu  kapatmak gerekmektedir.

Uzman görüşümüz ise hiç zaman kaybetmeden bildiğiniz, güvendiğiniz bir teknik servise götürmektir. Eğer ekranınız kırılırsa pek de yapabileceğiniz bir şey yok. Sadece güvenilir bir teknik servise (Kaya GSM) gitmeniz gerekecek.

Hangi Durumlarda  Cep Telefonu Ekran Değişimi Yapmanızı Tavsiye ediyoruz?

   • Ekranınız kırılırsa,
   • Ön cam çatlarsa,
   • Lekeler ya da ölü noktalar olursa,
   • Piksellenmeler olursa,
   • Mürekkeplenmeler olursa,

Donma-kasma olursa ekran değişimi ya da cam değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cep Telefonu Ekranı Değişimi Aşamaları

Cep Telefonu Ekran Değişimi uzman teknik kadromuz tarafından değişecek ekran için özel olarak üretilen tamir ekipmanları ve mutlaka Anti statik bileklik kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Böylelikle tamir – değişim sırasında ya da sonrasında istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılma ihtimali de ortadan kaldırılmaktadır.

Ekran değişimi için Kadıköy Kaya GSM servisimize gelen cihaz uzman teknik personelimiz tarafından incelenir ve tespit edilen sorunlar cihaz sahibi ile paylaşılmaktadır.

Tespit edilen sorunların çözümü için alternatifler ile fiyat bilgisi sunulmaktadır. Fiyatın kabul edilmesi halinde ekran değişimi işlemi için hazırlık aşamasına geçilmektedir.

Ekran değişimi; ön cam, iç ekran ve dokunmatik panel değişiminin bütünü anlamına gelmektedir. Tercihinize göre orijinal ya da A kalite (muadiller içerisinde en iyi kaliteye sahip) ekran ile değişimi yapılarak, her iki durumda da ekranınızdan en yüksek performans almanız sağlanmaktadır.

Ekran değişiminin başlıca hazırlık aşamaları olan; ekranın sökümü ve varsa toz, cam parçacıları ya da çeşitli partiküllerin temizlenmesi işlemler gerçekleştirilmektedir. Hazırlık bittiğinde ekran değişimi işlemine geçilmektedir. Akabinde uzman teknik personelimiz tarafından dokunmatik panel ve performans testleri yapılmaktadır.

Cihaz tüm testlerden başarı ile geçtiğinde müşteriye, kendi testini yapması amacıyla sunulmaktadır. Cihaz hem teknik personelin hem de müşterinin testlerinden başarı ile geçtiğinde ise, teslim edilmektedir.

Değiştirmemiz istediğiniz ekran (“Orijinal ekran” ya da A kalite ekran) döviz kurlarındaki muhtemel artma/azalma nedeni ile fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Ekran değişimi güncel fiyat bilgisi için, Kaya GSM  0216 337 5353 / 0506 178 1875 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Muhtemel Sorular İçin Cevaplar

 • Cihazınızdaki herhangi bir bilgi silinmez, veri kaybı yaşanmamaktadır.
 • Değişim sonrasında performans kaybı oluşmamaktadır.
 • Ekran değişimi akabinde cihaz ekranını dilediğiniz gibi test edebilirsiniz.
 • Değişim sonrasında kırılmaz cam koruyucu ücretsiz olarak takılmaktadır.
 • Cihaz tesliminden itibaren azami 45 dakikadır.
 • Cihaz, 6 ay geçerli Kaya GSM garantisini altındadır.

Bir cevap yazın

Kaya GSM - Acil Cep Tamiri
WhatsApp ile Gönder