Ekranım Kırıldı Ne Yapabilirim?
5 (100%) 4 oy

Öncelikle belirtmek gerekirse, bir şekilde hasar görmüş telefonunuzun ekranını, evde kendiniz onaramayacağınızı bilmelisiniz. Günümüzde yeni tamir etme çeşitleri olarak tanıtılan hiçbir yöntemle, telefonunuzun ekranını ilk gün ki gibi bulamayacağınızı belirtmek isteriz. Evet! Popüler bir hale gelen diş macunu yönteminden bahsediyoruz. Kırık yada çatlamış telefon ekranınızı bir diş macununa teslim etmek oldukça saçma bir fikir!

Bu sebeplerden dolayı, elinizden bir şey gelmemesi durumunda ekran değişimi için bizimle iletişim halinde olmaktan çekinmeyin. Böylelikle ekran kırılması sonrasında bize güvenerek getirdiğiniz telefonunuzu yepyeni bir durumda teslim alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Telefon ekran kırılması sonucunda tamir fiyatları, telefon modelinden modeline değişiklikler göstermektedir. Her telefon ekranının modeline ve yapılış aşamalarına göre fiyatları değişir. Web sitemiz aracılığıyla ekran değişimi yaptığımız telefon modellerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

 Ekran Değişimi Yaptığımız Modeller

 • iPhone
 • Xiaomi
 • Samsung
 • Huawei
 • Oppo
 • Sony
 • Alcatel
 • HTC
 • Lenovo Asus
 • General Mobile
 • Casper
 • LG
 • Meizu

Buradan İnceleyebilirsiniz: Ekran Değişim Fiyatları

iphone6icekrankirilmalari

İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Tarafımıza en çok gelen sorulardan bir tanesi de iç ekran kırılmaları hakkındadır. İç ekran kırılmaları neden olur? Nasıl anlaşılır? Kaya Gsm Bilişim Teknolojileri olarak, akıllı telefon kullanıcılarına bu soruların yanıtlarını vermek istiyoruz.

Akıllı telefonların ekranı esasında 4 parçadan oluşmuş bir bütündür. Bu parçaları sırasıyla tanıtacak olursak; ön cam, dokunmatik alan, iç ekran ve dış paneldir.

Telefonunuzun darbe alması sonucunda, sadece ön cam ile kalmayıp, iç ekran da kırılabilir. Bazı durumlarda ön cam kırılması gerçekleşmemesine rağmen yine de iç ekran kırılmış olabilir.

Peki telefonunuzun iç ekranının kırıldığını nasıl anlayacaksınız? Telefonunuzun ekranında görüntü olmayabilir. Ekranınıza tükenmez kalem mürekkepi dökülmüş gibi mor lekeli bir görüntü görebilirsiniz. İç ekran kırılmasının yan etkileri bunlardır. Karşılaşabileceğiniz bu tarz durumlarda iç ekranınızın kırıldığını veya çatladığını anlayabilirsiniz.

Telefonunuzun iç ekran kırılması ile ön cam kırılması arasında çok büyük farklar vardır. İç ekran kırılması işleminin tamir aşaması, daha öncede belirttiğimiz gibi ekranın 4 parçasının (iç ekran, ön cam, dokunmatik alan, dış panel) değişmesi demektir.

İlginizi çekebilir: Telefon Parça Değişimleri

 İç Ekran Kırılması Neden Olabilir?

Telefonunuzun ön camının kırılmasının sebeplerini bilebilirsiniz. Ya düşmüş olacaktır ya da herhangi bir yerden hasar görmüş olacaktır. Fakat iç ekran kırılmasının tek bir sebebi yoktur. Bu sebeplerden bazılarına Kaya Gsm….. olarak sizlere aktaracağız.

Örneğin, telefonunuzun bataryası şişmiş olabilir. Bu durum, iç ekrana baskı yaparak kırılmasına sebeptir.

Telefonunuzu çok uzun süre kullandığınızda telefon ısınması ile iç ekran hassaslaştığından en ufak bir darbede bile kırılabilir. Karşılaşabileceğiniz bu durumların önüne geçebilmek için, ekran koruyucu ve telefon kılıfı kullanmalısınız.

Ekran Değişim Servisi

Telefonunuzun bir kaza sonucu düşüp aldığı darbe sonucunda ekranı kırıldıysa ekran değişimi yapmanız gerekmektedir. Ekran değişimi yapıldıktan sonra telefon görüntüsü eskisi gibi olacaktır. Kaya Gsm Bilişim Teknolojileri olarak ekran değişim çalışmalarını 6 ay garantili olarak yapmaktayız. Servis olarak ekran değişimi işlemlerini İstanbul’da yapmaktayız. Diğer şehirlerde yaşayan müşterilerimiz için ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

Kırılan veya bozulan ekranlarınızı, güvenilir ve işinde profesyonel ekiplere emanet etmek için bizi tercih ettiğinizden memnun kalacaksınız . Telefon ekranında görüntü yoksa yada görüntü varken dokunmatik çalışmıyorsa ve ölü pikseller varsa ekranınız hasar görmüş demektir. Kadıköy’de ekran değişimi hizmeti bekleyen alanında uzman servisimiz , çözüm için hizmetinizde bekliyor.

Çalışma Saatleri Ve Adres Bilgileri

Pazartesi-Cumartesi: 09:30—22:30

Pazar: 10:00—22:00

Kadıköy ,Hasanpaşa mahallesi kurbağalıdere caddesi no:76B -İstanbul

Hasanpaşa Polis Karakolu Karşısı ( Siyah Tabella – Kaya Gsm )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir