Apple Merakla Beklenen İOS 13’ü Yayınladı.İPhone kullanıcıları tarafından merak ile beklenilen mobil işletim sisteminin yeni sürümü İOS 13’ü Apple bugün yayınladı. Birbirinden farklı özelliği ve performansı açısından oldukça dikkat çekici olan İOS 13’ü Kaya Gsm ekibi olarak derledik.

Yalnız bu işletim sistemini belirli telefonlar için yayınladı. Geçmişte kalan iPhone’ler için kullanılır durumda değil birazdan bu telefonları da belirteceğiz.

Android 10’un yayınlanmasından hemen sonra İOS 13’ü yayınlayan Apple, iPhone 11’i meydana getirdiği lansmanda İOS 13’ten hiç bahsetmeyerek iPhone kullanıcılarını merakta bırakmıştı. Yeni işletim sisteminin bugün çıkması ile bütün kullanıcıların merakı gitti ve bizde Kaya Gsm olarak bu yeni özellikleri ele aldık.

apple ios 13 güncellemesi ile beraber yazılım desteğini kestiği modller
Apple Merakla Beklenen İOS 13’ü Yayınladı

İOS 13 ÖZELLİKLERİ

Görünüm : Koyu Mod : İOS’e ve uygulamalara güzel bir koyu renk tonu kazandırıyor. Gerek gözünüzü yormuyor gerekse de etrafınızda ki insanları rahatsız etmiyor.

Örneğin ; Sinama salonuna gittiğinizde telefonla acil bir işiniz çıktığında korkmadan elinize alıp işinizi halledebilirsiniz. Kesinlikle karandık ortamda bile etrafa ışık vermez.

Doğum Günü Özelliği : Kişiler albümünde belirtmiş olduğunuz doğum günleri varsa, Fotoğraflar sekmesi onların doğum günleri geldiğinde o kişinin fotoğraflarını öne çıkartıyor.

Video Düzenleme : Filtreler , düzeltmeler ve kırpma videonuzu düzenlemeyi destekliyor. Böylece ister videonuzu döndürürsünüz ister filtreleri uygularsınız isterseniz de pozlamayı daha iyi ayarlaybilirsiniz.

Portre Işığını Ayarlıyor: Stüdyo ışığınızın konumunu ve yoğunluğunu sanal olarak ayarlayın. Cildi pürüzsüzleştirmek, gözleri kısmak ve yüz hatlarını bilirgin yapmak amacı ile ışığı yaklaştırıyormuş gibi bir tesir oluşturarak Portre Işığı efektinin yoğunluğunu artırın. Veya hoş ve zarif bir manzara yakalamak amacıyla ışığı uzaklaştırıyormuş gibi bir tesir oluşturarak ışığın yoğunluğunu azaltın.

Apple ID İle Giriş Yapma : iPhone’nunuzda  sahip olduğunuz Apple ID ile web sitesine ve ugulamara hızlıca oturum açıp girebilirsiniz. Herhangi bir form doldurmanıza gerek kalmıyor veya parola oluşturmanıza gerek olmuyor.

Yeni Harita : Yeniden tasarlanılan  harita uygulaması baştan sona tekrar dizayn edilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Parklar, Plajlar, Restorantlar, Binalar ve daha fazlası için çok gerçekçi detaylar sunuyor.

Uygulama Hızı : Uygulamanız İOS 13 ile 2 kata kadar daha iyi performansa çıkıyor.

%50’si Kadar Az Yer Kaplayan Uygulamalar : Yeni tasarlanan sıkıştırma yönetimi sayesinde App Store’daki uygulamalar %50’ye kadar az  yer kaplıyor.

Düşük Veri Modu : Düşük veri modu, mabil verinizi ya da seçmiş olduğunuz

Wİ-Fİ kullanımını en aza indiriyor.

38 yeni dil klavyesi : iOS 13’te aşağıdaki diller için 38 yeni klavye dili bulunuyor: Türkmence, Kmerce, Assam, Bodo, Birmanca, Kürtçe, Maldivce, Dogri, Faroece, Nepalce, Keşmirce, Kazakça, Assam, Konkani, Kantonca, Kırgızca, Laoca, , Manipuri, Maithili, Maltaca, Mongolca, Malayca, Peştuca, Sanskritçe, Santali, , Sinhala Dili, Tacikçe, Tongaca, Arnavutça , Uygurca ve Özbekçe.

İOS 13 güncellemesi alamayacak iPhone modelleri

iPhone SE tanıtılan modellerin İOS 13 kullanılmayacak cihazlar olduğu belirtiliyordu. Apple yeni sürümü çıkartması sonucunda hangi iPhone de yer alacağı belli oldu.

iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 PlusiOS 13’e güncellenmeyecek. Güncellemeyi kullanacak en eski cihazlar iPhone 6s ve iPhone 6S Plus olacak.

Kaya Gsm olarak İOS 13 incelememiz bu kadardır iyi günler dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaya GSM - Acil Cep Tamiri
WhatsApp ile Gönder